LUCİO REHBERİ

LUCIO - FREEDOM FIGHTING DJ
REHBERİ OYLA

GENEL AÇIKLAMA

Overwatch evreninden Nexus'a dahil olan en başarılı karakterlerden biri kesinlikle Lucio diyebiliriz. Toplu can verebilmesi, hareket hızı sağlaması ve shield ultisi sayesinde bir çok kompozisyonda rahatlıkla yer bulabilmektedir.

METADAKİ ROLÜ

Lucio genel olarak metadaki yerini hep koruyan bir kahraman olmuştur. Shield veren ultisi sayesinde bir çok takım savaşında ekibe avantaj yaratmaktadır. Yakınında bulunan takım arkadaşlarını rahatlıkla can verebilmesi ve onların hareket hızını arttırması metadaki rolünde çok önemli bir duruma getiriyor. Bir çok takım kompozisyonuna rahatlıkla uyum sağlayan Lucio özellikle Hero League'de ilerlemek isteyenler için güçlü bir seçim olacaktır.


TALENT DİZİLİMLERİ

SEVİYE 1

ACCELERANDO

Özellikle büyük haritalarda ve bir takım arkadaşınızdan diğerine rahatlıkla yardım için çok hızlı gidebilmenize olanak sağlayan bu talent oyunun başından sonuna kadar hakkını veren bir seçim.


SEVİYE 4

SUBWOOFER

Rakiplerinizin yerini daha fazla bozarak onları şaşırtabilir, takım arkadaşlarınızı kovalayan kişileri ise çok daha uzağa savurabilirsiniz.


SEVİYE 7

BOOMBOX

Lucio ile arkadaşlarınıza yakın durmakta zorlanıyorsanız Party Mix talent'ı sizin için ideal olacaktır ama Boombox talentı ile yerleştireceğiniz stratejik noktalar sayesinde takım arkadaşlarınıza hem görüş sağlayabilirsiniz hem de birden fazla alana yardımcı olabilirsiniz.


SEVİYE 10

SOUND BARRIER

Kesinlikle düşünmeden seçmeniz gereken bir ulti. Bir çok kötü durumdan tüm takım arkadaşlarınızı kurtarmanıza olanak sağlamaktadır.


SEVİYE 13

HARD STYLE

Duvarlardan kaymaya devam ettikçe size ekstra armor kazandırarak savaşlarda daha rahat hareket edebilmenizi sağlar.


SEVİYE 16

REJUVENESCÊNCIA

Özellikle yüksek can'a sahip takım arkadaşlarınızı daha fazla iyileştirmeye yarayan bu talentdan başka bir alternatif düşünemiyorum.


SEVİYE 20

BOSSA NOVA

Shield'ınızın durma süresini azaltamasına rağmen ultinin süresini dramatik olarak düşürmesi bir çok durum da çok işinize yarayacak.FAYDALI KAHRAMANLAR

Kahraman ile iş yapanlar

Lucio durmaksızın hareket hızı sağlayabildiği için tüm karakterler ile rahatlıkla uyum sağlayabilmektedir.


ENGELLEYEN KAHRAMANLAR

Kahramanı counterleyenler

Lucio'yu yavaşlatıp ve stunlayabilecek tüm kahramanlara karşı çok dikkat etmeniz gerekmektedir.


GÜÇLÜ OLDUĞU SAVAŞ ALANLARI


HAKİM OLDUĞU SAVAŞ ALANLARI


ZAYIF OLDUĞU SAVAŞ ALANLARI

SAVAŞ ALANLARI HAKKINDA AÇIKLAMA

Lucio hareket hızı sayesinde bir çok haritada hem kendine hem de takım arkadaşlarına önemli bir avantaj sağlamaktadır.
YORUM YAZ

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekli.YORUMLAR (0)