ALARAK REHBERİ

ALARAK - TAL'DARIM HIGHLORD
REHBERİ OYLA

GENEL AÇIKLAMA

Egoist protossumuz , canımız ciğerimiz, birtanemiz Alarak rehberimiz karşınızda. Hepinize faydalı olması dileklerimle.

METADAKİ ROLÜ

Şimdiye kadar bütün metalarda kendine yer bulabilmiş olan Alarak, ani hasar, CC (Alan kontrol) , güçlü solo lane olabilmesi ve disable yetenekleriyle her zaman öne çıkmakta. Benimde favori kahramanlarımdan biri olan Alarakla her sezon yüksek kazanma oranına sahip olmakla birlikte doğru ellerde ve doğru yetenek geliştirmeleriyle her zaman takımda olması büyük bir artı.


TALENT DİZİLİMLERİ

SEVİYE 1

SUSTAINING POWER

Eğer solo lane alarak oynayacaksanız bu skill olmazsa olmaz. Düşmanlara E skillimizle vurduğumuz hasardan kazandığımız can çalmayı %40 arttıran bu talent sayesinde solo lanede daha uzun süre kalıp baskınlık sağlayabilirsiniz.


SEVİYE 4

CHAOS REIGNS

Alarak'ın belkide en önemli yeteneği olan Discord Strike'ın hasarını artırmamızı sağlayan bu talent, telekinesisle doğru komboyu yaptığımız zaman düşmanlara daha ölümcül darbeler indirmemizi sağlıyor.


SEVİYE 7

DISSONANCE

Discord strike daha önce bahsettiğim gibi belkide Alarak'ın en önemli yeteneği ve bunun sebebi ise bu yeteneğin düşmanlara uyguladığı silence. Dissonance talent ı sayesinde silence süresini 0.75 saniye uzatmamız büyük bir avantaj sağlamakta. 0.75 çok büyük bir artı gibi görünmesede takım savaşlarında neredeyse 1 saniye daha fazla bir düşman kahramanı susturmak çok önemli olabiliyor.


SEVİYE 10

COUNTER-STRIKE

Bu ultiyi seçmemizdeki amaç vurduğu hasardan ziyada Alarak'a bir saniyeliğine bütün gelen hasarlara karşı koruma sağlaması diyebiliriz. Fakat vurduğu hasar ve bu hasarın uygulandığı alanında gayet büyük olması başka bir avantaj.


SEVİYE 13

RITE OF RAK'SHIR

Sadism Alarak için en önemli unsur çünkü  fazla sadism fazla hasar demek. Bu talent sayesinde düşmanı işaretliyoruz ve işaretlediğimiz düşman kahramana Discord strike ile hasar verebilirsek %3, eğer düşmanı öldürebilirsek %5 sadism kazanıyoruz. Bu yeteneğin en önemli artısı bu seviyedeki diğer talentlar gibi herhangi bir maksimum sadism sınırının olmaması. Bu yetenek sayesinde %225 lere kadar sadism gördüğüm oyunları hatırlıyorum.


SEVİYE 16

MOCKING STRIKES

Bu talent sayesinde herhangi bir disable etkisi altındaki düşmanlara saldırmak Alarak'ın basit yeteneklerinin dolum sürelerini 2.5 saniye azaltıyor. Daha kısa sürede daha fazla yetenek kullanmak her Alarak oyuncusunun hayali olduğu için bu talent da vazgeçilmez bir hal alıyor.


SEVİYE 20

DEADLY CHARGE (D)

Alarak'ın oyundaki eşsiz özelliklerinden biri olan 20 levelda 2 ultisinide kullanabilmesi kesinlikle çok büyük bir avantaj. 2 ulti demek daha fazla hasar ve bu ulti sayesinde daha fazla mobility demek.KAHRAMANIN GÜÇLÜ YÖNLERİ

Güçlü Solo Lane
Self-Healing
Ani Hasar
CC

KAHRAMANIN ZAYIF YÖNLERİ

Fazla Tecrübe İstemesi
Ölünce Kazanılan Bütün Sadism Puanlarının Gitmesi
Düşük Toplam Sağlık Puanı
Düşük Hareket Kabiliyeti

FAYDALI KAHRAMANLAR

Kahraman ile iş yapanlar

Ana : Nano boost ile zaten fazla olan Alarak'ın hasarını dahada arttırmak saniyeler içerisinde bütün bir takımı yok etmenize imkan sağlayabilir.

Anubarak, Diablo, ETC, Garrosh,Kerrigan : Bu kahramanların hepsi alan stun ve yüksek CC kabiliyetine sahipler. Bu da Alarak'ın kombosunu çok daha rahat bir şekilde yapmasına olanak sağlıyor.

Guldan : Doğru kullanılmış bir Horrify ultisi düşman takımın tamamında stun etkisi yaratabileceği için Alarak'a faydalı bir ortam oluşturabilir.

Maiev : Wardens Cage ultisi ile birlikte dar alana toplanan düşmanlar, dar alanda etkili olan Alarak için kolay birer hedef olacaklardır.

Malfurion: Alan root u sayesinde birden fazla düşmanı rootlayabilen Malfurion Alarak'ın ihtiyaç duyduğu CC yi sağlayabilir.

Uther : Divine Storm ultisi ile birlikte alan stunı atabilen uther yine Alarak için uygun bir ortam yaratabilir.

Zagara : Devouring Maw ultisi ile bütün bir düşman takımı etkisiz hale getirebilen Zagara da Alarak ile bu ultisi sayesinde güzel bir ikili olabilir.


ENGELLEYEN KAHRAMANLAR

Kahramanı counterleyenler

Bu listede görüldüğü üzere yüksek hareket kabiliyetine sahip bütün kahramanlar doğru ellerde çok rahat bir şekilde engelleyebilmekte. Bunun sebebi ise Alarak'ın yeterli hasarı verebilmesi için birden fazla yeteneği aynı zamanda kullanması gerekmekte ve discord strike yeteneğini tutturmak bazen zor olabilmekte. Yüksek hareket kabiliyetine sahip kahramanlar ise Alarak'ın yeteneklerinden rahatça kaçabildikleri için Alarak'ı engelleyebilmekteler.


GÜÇLÜ OLDUĞU SAVAŞ ALANLARI


HAKİM OLDUĞU SAVAŞ ALANLARI


ZAYIF OLDUĞU SAVAŞ ALANLARI

SAVAŞ ALANLARI HAKKINDA AÇIKLAMA

Alarak güçlü bir solo lane kahramanı olduğu için büyük, 2 koridorlu ve objektif alanlarının küçük veya dar olduğu haritalarda üstünlüğünü çok rahat bir şekilde gösterebilmektedir.

 

Küçük haritalarda ve objektif alanlarının büyük olduğu haritalarda ise üstünlüğünü kaybeden Alarak takımına yine fayda sağlayabilir fakat performansını tam olarak sergileyebileceği söylenemez.
YORUM YAZ

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekli.YORUMLAR (2)

LiveStorm 26.08.2018

Rehber güzel, teşekkür ederim.

TheAlarakMain 12.10.2018

Fenix ve falstad pekte counter değil ama güzel rehber hocam