NEXUS CONTEST BAŞLIYOR!

nexus-contest-basliyor

Genelde yama notları çevirisi veya oyuna gelen içerik ile alakalı haberler paylaşıyorduk. Bu sefer ise bambaşka özel bir haber içeriği ile karşınızdayız.

Öncelikle bilmeyenler için Nexus Contest nedir bir açıklayalım: Bu turnuva önümüzdeki Kasım ayında düzenlenecek ve 17 katılımcı Avrupa ülkesinin olduğu bir nevi 'Avrupa Şampiyonası' turnuvası. Turnuvaya katılımın tek şartı 5 oyuncunun da aynı ülkenin vatandaşı olmasıydı. Geçtiğimiz haftalarda turnuva başvuru süresi doldu. Bizim ülkemizden sadece 2 takım katılıyor. Ve bu akşam 20.00'da turnuvanın ana aşamasında bizi temsil edecek takımın belirleneceği eleme maçları olacak. Bizim gibi katılımcı 7 ülkede daha 1'den fazla başvuran takım olduğu için turnuvanın düzenleneceği Kasım'a kadar bir eleme maçları süreci olacak. Ve her ülkenin en iyi temsilcisi belirlenecek.


Turnuva geçmişine baktığımızda 2017'de Blizzard'ın organizasyonuyla düzenlenmişti haliyle ödül havuzu güncel turnuvaya göre çok daha büyüktü. Şimdiki turnuvanın ödül havuzu 5500 euro olarak gösterilmiş durumda.

2018'de Blizzard Hots özelinde espor faaliyetlerinin tamamına yakınını sonlandırdığı için bu turnuvayı düzenlemek Avrupa'da irili ufaklı turnuvalar düzenleyen Hots topluluğuna kaldı. Ve 2019 yani önümüzdeki turnuvada da Hots topluluğundan öne çıkan isimler turnuvayı düzenliyor.

İlk 2 turnuvada maalesef ülkemiz temsil edilmemişti. Bu sefer ülkemizden bir takımı izleme heyecanını yaşayacağız. Biz nasıl takip edebiliriz, nereden izleyebiliriz derseniz bugün 20.00'da oynanacak Türkiye elemesini maçını twitch.tv/griffithhs kanalından Türkçe sunumla izleyebilirsiniz.

Turnuva ile alakalı gelişmeleri birinci elden takip etmek için: twitter.com/eu_nexus hesabını da takibe almanız iyi olacaktır.

Turnuva resmi Discord kanalının Türkler için açılmış odasına katılmak için https://discord.gg/2J4CGKc bağlantısını tıklayıp Türkiye bayrağı simgesine tıklamanız gerekmektedir.

Son olarak turnuva eşleşmeleri puan durumunu vs takip etmek için ise kullanmanız gereken bağlantı: liquipedia.net/heroes/EU_Nexus_Contest_2019

İzleyecek ve takip edecek herkese şimdiden teşekkürler ve keyifli seyirler dileriz!


Etiketler: Nexus Contest 2019


YORUM YAZ

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekli.YORUMLAR (0)