METHOD MAYHEM TURNUVASI BAŞLIYOR!

method-mayhem-turnuvasi-basliyor

Blizzard Hots'un espor tarafına 2018'in sonunda desteğini kesmişti. Bu gelişme ile beraber birçok Hots oyuncusu ve takım Hots ile bağını kesti ve başka oyunlarda şansını denediler. Bazıları ise topluluk ve çeşitli sponsor destekli irili ufaklı turnuvalara katılmaya devam etti. 2019 böyle geçti denilebilir. 2020'de ise yeni turnuvalar kendini göstermeye devam ediyor. Bunlardan şu an için en göze çarpanı ise 2 Haziran'da ilk ayağının oynanacağı Method Mayhem Hots Turnuvası.

Method aslında WoW oyununda faaliyet gösteren köklü bir espor takımı. Hatta HGC zamanında Hots takımları da bulunuyordu. HGC sona erdirilince onlar da o branşı kapamıştı. Şimdi ise çeşitli sponsorların da desteğiyle yeni bir turnuva düzenleyeceklerini duyurdular. HGC zamanındaki takımlarda oynayan oyuncuların çoğu bu turnuva ile yeniden çeşitli takımlarda boy gösterecekler. Tabi ki HGC zamanındaki gibi büyük ödüller olmayacak ama özellikle her oyuncu yeniden bu kadar iyi oyuncuların arasında kendini iyi göstermek isteyecektir ve güzel bir turnuva izleyebileceğiz diye düşünüyoruz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan sizi Method Mayhem turnuva duyurusunun çevirisiyle baş başa bırakıyoruz!


Method Nexus'a haftalık Heroes Of The Storm turnuvaları ile kargaşa getiriyor. 
Son eklediğimiz Starcraft 2 ve Warcraft 3 turnuvalarından sonra, Heroes of The Storm'u Method'un turnuva listesine ekleyerek yeni bir turnuvayı daha başlatıyoruz. Bizler Hots topluluğunu desteklemekten ve büyük etkinlikler düzenlemekten dolayı çok mutluyuz ve Heroes Lounge (Amatör Hots Turnuvaları düzenleyen topluluk organizasyonu) bu yolda her şeyi bir araya getirmek ve Hots turnuvalarındaki geniş tecrübelerinden yararlanmamızı sağlamak için bize katılıyor.

      "Biz Method turnuvasına dahil olduğumuz için çok heycanlıyız. Bu turnuvanın Division S ruhuyla ve yarı profesyonel Hots E-sports için harika bir faliyet olucağını hissediyoruz. Gerçekten ileriye dönük olarak başlatmek ve bunu ne kadar ileriye götürebileceğimize bakıyoruz.'' - Phalop, Board Member, Heroes Lounge

       "Heroes of The Storm gibi bağımlı sadık kitlesi olan bir oyun için destek olmak ve birlikte çalışmaktan onur duyuyoruz. Bunu gerçekleştirmek için geçmişinde fantastik etkinlikler organize etmiş olan Hots turnuva organizatörü Heroes Lounge ile takım olduk ve onlarla takım olduğumuz için inanılmaz derecede heycanlıyız.'' - Lucas Thoolen, Events Director, Method

 

  · Turnuva sadece Avrupa takımları için geçerlidir.

  · Her salı günü saat 18:00 CET (19:00 TR saati) 3 eleme turnuvası oynanacak ve ilki 2 Haziran'da başlıyor.

  · Bu aşamada her takım için 350$ ödül havuzu + Topluluk destekçisi olan Matcherino'dan toplananlar dereceye girenlere dağıtılacak.

  · Her turnuvadaki ilk 16 sırasına göre puan kazanır.

  · Format: İlk oyunlar tekli eleme yöntemi ile BO1 yapılıcak, çeyrek final ve yarı finaller BO3 ile yapılacak, finaller ise BO5.

  · Finaller her ayın son Pazartesi ve Salı günü oynanacak (Haziran 22-23 saat 18:00 CET (19:00 TR saati ile)

  · 1300$ ödül havuzu + Topluluk destekçisi olan Matcherino'dan toplananlar.

  · Önceki 3 turnuvadan en yüksek puanı toplayan ilk 8 takım katılabilecek.

  · Finaller formatı: İkili eleme yöntemi ile çeyrek finaller BO1 üzerinden oynanacak, BO3 ile yarı finaller, BO5 ile finaller oynanacak.

Turnuva hakkında daha fazla detay ve bilgi için Heroes Lounge'un kendi websitesinde bulabilir ya da zaten takım olarak kayıt olduysanız, daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Ve son olarak Salı akşamları artık Method 7/24 kanalı üzerinden Heroes akşamı olacak. Hepinizi bütün bu aksiyona bekliyoruz ve bütün gelişmeler için Method'u twitter üzerinden takip ettiğinizden emin olun.


Etiketler: Method Mayhem Espor


YORUM YAZ

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekli.YORUMLAR (0)