HOTS İÇİN SIRADA NELER VAR?

hots-icin-sirada-neler-var

Geçtiğimiz haftasonu Blizzard hayranlarının tüm yıl iple çektiği Blizzcon fuarı düzenlendi. Hots ile alakalı açılış seremonisinde özel bir sinematik gösterilmedi. Deathwing'i 22 Ekim tarihinde özel bir yayın etkinliğinde tanıtmışlardı. Blizzard Başkanı konuşmasında Virtual Ticket alanların ve Blizzcon'a katılanların Deathwing'e ücretsiz sahip olacağı müjdesini verdi. Ayrıca tüm kahramanlar 11 Kasım tarihine kadar oynanabilir tutulacak. Bu sürede birçok kahramanı seviye 5 yaparak hızlı bir şekilde altın biriktirebilirsiniz.

Asıl noktaya gelirsek açılış seremonisinden sonra yapılan Heroes of the Storm Update Paneli ve ondan sonraki Hots geliştiricileri ile olan Soru-Cevap etkinlikleri sonucu birçok yeni içerikten haberimiz oldu. Sözü fazla uzatmadan Blizzcon'da Hots'un geleceğine dair neler duyurulmuş listeleyelim:

BLIZZARD
Blizzard Logo

1- Toy 2.0 etkinliğinin Deathwing'in oyuna eklenmesinden kısa süre sonra bir önceki Toy etkinliğinden farklı olarak yeni skinlerle başlatılacağı duyuruldu.

toys2.JPG

Gösterilen yeni skinlerde Mephisto ve Qhira'yı görüyoruz.

mephisto.JPG

cosmonaut qhira.JPG

Ayrıca alttaki resimde örneğini göreceğiniz üzere ilk kez oyundaki kahramanların beraber etkileşime girebileceği bir Bineğimiz olacak. Bu binekle treni ilk kuran kahramanın arkasına diğer kahramanlar eklemlenip o nereye giderse otomatikman onla beraber gidebilecek.

train.JPG

2- Bunların dışında Deathwing yamasıyla beraber Nexus Anomalies isimli bir mekanik oyuna eklenecek. Oyuncuların geri bildirimi doğrultusunda üzerinde değişiklik yapılabilir veya oyundan tamamen kaldırılabilir. Bu mekaniğe örnek olarak kestiğimiz minyonlar onların öldüğü noktadan bize doğru mıknatıslanan Tecrübe Küreleri düşürecek. Buradaki değişim oyunun solo lane kısmını güçlendirmeye yönelik bir amaç taşıyor. Abathur başına konduğu karakterden bu tecrübe kürelerini kazanabilecek. Ayrıca Ragnaros'un Lava Wave ultisi ile de bu tecrübe küreleri toplanabilecek. Bunun gibi başka özel durumlar olacak mı göreceğiz.

3- Hots geliştirici ekibi oyunculardan gelen bildirimlere bağlı olarak seviye 50 ve seviye 75 ve seviye 100+ içinde Ustalık Halkaları tasarladı. 100+ olan Ustalık halkasında ayrıca kahramanınızın seviyesi sayı olarak gösterilecek. Oyuncu istediği zaman bu halkayı kapatabilir veya görünür kılabilir.

mastery rings.JPG

4- Oyunda yapılacak bir başka önemli değişiklikte Ranked kısmı için oldu. Artık Master ve Grandmaster oyuncular Ranked'a en fazla 2 kişilik parti şeklinde girebilecek ve partideki diğer kişi de Master ve üstü olmak zorunda.

5- Storm League'de bir oyun bulunduğunda diğer mobalarda örneğini gördüğümüz 'Ready Check' butonu eklenecek. Yani birisinin oyun aramaya bırakıp draft'ı kaçırması engellenmek isteniyor belli ki.

6- Tassadar'ın rework'ü ile beraber sınıfı değişecek. Mage (Ranged Assassin) bir karaktere döndürülecek.

7- Soru-Cevap kısmında gelen Hots'un espor sahnesi (HGC) 2020'de dönecek mi sorusuna olumsuz cevap verildi. Bu konuda hiçbir plan yokmuş.

8- 2020 yılında özellikle odaklanacakları şeyler yeni kahramanlar ve mevsimsel etkinlikler olacak. Savaş alanı tasarlamak fazla maliyetli bir işmiş. Ve şu anda yeni bir savaş alanı yapmak için planları yokmuş.

9- Blackhearth's Bay ve Haunted Mines haritaları için birçok değişiklikler yapmışlar. Testleri sürmekteymiş.
YORUM YAZ

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekli.YORUMLAR (0)