DEATHWING HAKKINDA BİLDİKLERİMİZ

deathwing-hakkinda-bildiklerimiz

Yıllardır Hots oyuncuları tarafından en çok beklenen Azeroth'un kadim ejderhası Deathwing'in sonunda kahraman olarak Nexus'a geleceği birkaç gün önce özel bir yayın etkinliği ile müjdelendi.

Görmeyenler için  Deathwing çıkış videosu  ve oyundaki oynanışını farklı 2 oyunda göreceğiniz  Deathwing ilk bakış videosuna  kırmızı yazılı bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dahice tasarlanmış, Deathwing muhtemelen Cho’Gall’ın duyurulduğundan bu yana oyuna eklenmiş en çılgın Kahraman olabilir. Bu yazıda, Deathwing’in ilk defa gösterildiği yayından öne çıkanlara bakacağız.

 

DEATHWING TANITIM YAYININDA ÖNE ÇIKANLAR

 • Deathwing, tüm oyunda ejderha formunda olacak ve insan formu yok. Alexstrasza’dan bile daha büyük.

 • Tüm yeteneklerini kullanırken belirli gecikme süreleri var.

 • Çok fazla can değeri olmasına rağmen, Deathwing Bruiser olarak sınıflandırıldı.
  (Muhtemelen, oyun başında da sonunda da en fazla cana sahip Kahraman olacak.)

 • Kahraman BlizzCon’da oynanabilir olacak ve ana sunucuya kesin geliş tarihi açıklanacak.

 • Kahraman’ın pasifi (trait)  ‘’ The Aspect of Death ‘’ olarak adlandırılacak ve 4 adet özellikle gelecek.

  • Deathwing, rakip Kahramanlara %100 bonus hasar verir. (Alarak’a benzer)

  • Koşulsuz şartsız hiç bir kitle kontrolünden etkilenmez. (Perma Unstoppable)

  • Deathwing hiçbir şekilde takım arkadaşları tarafından etkilenmez. Onunla etkileşime geçmek için hiçbir şey yapamazsınız. ( Örneğin: takım arkadaşlarından iyileştirme, hareket hızı, kalkan vb. alamaz, Abathur Deathwing ile etkileşime geçemez, HİÇBİR ŞEY). Oyunu kendisi oynayacak.

  • Oyuna 40 Armor ve bunları belirten plakalarla başlar. Canının her %25’ini kaybettiğinde, 10 Armor kaybetmesine yol açacak 1 plaka kaybedecek. Garrosh’un tam tersi, Garrosh can kaybettikçe tanklaşırken, Deathwing ölmeye yaklaşacak.

 • Binek sistemi normaldeki gibi değil. Haritayı tamamen terk eder ve zamanla canını yeniler ve bu aslında yerde kaybettiği canın geri almanın öncelikli yolu. Ve ayrıca bu Armor plakalarını geri elde etmenin tek yolu, globeları toplayarak armor plakalarını yenileyemiyor. Yere indikten sonra yeteneklerinizde kısa bir bekleme süresi olacak.

 • Haritada görüşünün bulunduğu herhangi bir yere inebilir ve indiğinde temel yetenek kitini değiştirecek olan 2 formdan birini seçer: The Destroyer formu / The Worldbreaker formu

  • Hero pasifini(trait) aktifleştirerek, formları arasında geçiş yapabilir.

  • The Destroyer formu melee odaklı olurken; the Worldbreaker formu menzilli saldırılar etrafında dönecek.

DESTROYER FORMU TEMEL YETENEKLERİ


[Q] Molten Flame: Molten Flame, oyundaki en yüksek hasar veren yetenek. Bir ejderhadan beklediğimiz gibi, Deathwing ağzından önüne doğru dev bir alev püskürür.


[W] Incinierate: Yakın menzilli (daire şeklinde alan hasarı) bir yetenek. Kısa bir gecikmeden sonra, kanatlarını çırparak çevresindekilere alevli bir darbe vurar.


[E] Onslaught: Deathwing ileriye doğru kısa bir atlayış yapar. İsabet alan herhangi bir rakip Kahraman yavaşlar ve Deathwing saldırının sonunda rakibi ısırarak fazladan hasar verir.

WORLDBREAKER FORMU YETENEKLERİ

*Bu Cataclysm sinematiğinden tanıdığımız Deathwing

[Q] Molten Flame: diğer formundakiyle aynı ve dev bir alev püskürtüyor.

 

 

[W] Lava Burst: Deathwing pençesiyle yere vurar ve önünde küçük, dairesel bir lav havuzu yaratır. Q yeteneği Molten Flame’i hazırlamak için çok önemli bir yavaşlatmaya sahip.

 

[E] Earthshatter: Deathwing şahlanır ve ve pençelerini yere vurar. Bu küçük V şeklindeki yetenek atışları dışarıya doğru açılır ve zeminin çatlaklarıyla vurulan tüm rakipleri sersemletir.

 

 

HEROIC YETENEK

Deathwing’in sadece bir tane Heroic yeteneği var ama bu oyunun başlagıcında mevcut olacak.

[R] Cataclysm: Deathwing göklere kanatlanır, uçarak kanatlarının altında kalan herkesi yakar ve birkaç saniye zemini tutuşturur. Yolunun sonunda yere iner. Ragnaros'un Heroic yeteneklerinden biri olan Lava WaveLava Wave’in ufak bir versiyonu diyebiliriz.. Level 10 yükseltmesi, daha fazla hasar vermesini ve rakip Fort / Keep yokedilmesi durumunda bekleme süresinin sıfırlanmasına olanak sağlar.

 

 

TALENTLER

Level 10’da alternatif olarak, Bellowing Roar şeklinde adlandırılan korkutma yeteneğini alabilir. Aktif yetenek olarak (1) ile kullanılacak.

Level 20’de, bir diğer [R] Cataclysm ultisi yükseltmesini alıp, ultisinin ve Rival of God şeklinde adlandırılan ve gökten indiğinde sersemletmesine izin verecek olan talentının bekleme süresini azaltır. Ve ayrıca bu, (Z) mount yeteneği’ne etki eden tüm 7 level talentlarını kazanmasını sağlayacak, yere inerken meteorlar yağdırmak gibi.


Etiketler: Deathwing


YORUM YAZ

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekli.YORUMLAR (0)